Настройки шрифта
По умолчаниюArialTimes New Roman
Межбуквенное расстояние
По умолчаниюБольшоеОгромное
Вверх

Курсы подготовки к ЦТ в Гомеле (3).png



Высокіх узнагарод удастоены жыхары Гомельшчыны

2228 0 20:55 / 01.12.2021

За нараджэнне і выхаванне пяці і больш дзяцей Указам Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь ордэнам Маці ўзнагароджаны:

АКУЛІЧ Наталія Уладзіміраўна – намеснік дырэктара па ідэалагічнай рабоце КСУП «Чырвонабярэжскі» Жлобінскага раёна;

АТРОШЧАНКА Вольга Віктараўна – апраўшчык-чысцільшчык вырабаў закрытага акцыянернага таварыства «Добрушскі фарфоравы завод»;

АХОЦЕНКА Валянціна Уладзіміраўна – медыцынская сястра тэрапеўтычнага аддзялення стацыянара ўстановы аховы здароўя «Жыткавіцкая ЦРБ»;

БАШЫЛАВА Вольга Уладзіміраўна – швачка таварыства з абмежаванай адказнасцю «ДЭЛКАМ40», г. Гомель;

БОГДАН Вольга Аляксандраўна – работніца дзяржаўнай установы адукацыі «Кіраўскі дзіцячы сад – сярэдняя школа Нараўлянскага раёна»;

БРОКАР Любоў Валер'еўна – работніца дзяржаўнай установы адукацыі «Дуброўскі яслі-сад – сярэдняя школа» Светлагорскага раёна;

ВІТКОЎСКАЯ Алёна Васільеўна – работніца ААТ «Нараўлянскі завод гідраапаратуры»;

ВОПСЕВА Галіна Васільеўна – урач-гігіеніст дзяржаўнай установы «Гомельскі гарадскі цэнтр гігіены і эпідэміялогіі»;

ГАТЧЭНЯ Святлана Уладзіміраўна – палявод брыгады аддзялення «Ленін» ААТ «Людзяневічы» Жыткавіцкага раёна;

ГУСАК Іна Іванаўна – хатняя гаспадыня, в. Падлядзічы Мазырскага раёна;

ГУТЫРА Валерыя Канстанцінаўна – хатняя гаспадыня, Савецкі раён г. Гомеля;

ДУБОВІК Наталля Васільеўна – аграхімік КУП «Гомельская абласная праектна-пошуковая станцыя хімізацыі сельскай гаспадаркі»;

ЕСЬМАН Валянціна Мікалаеўна – жывёлавод КДСУП «Зара Палесся» Лельчыцкага раёна;

ЖУКАВЕЦ Анастасія Гурамаўна – кандытар Петрыкаўскага філіяла Гомельскага абласнога спажывецкага таварыства;

ЖУРАЎСКАЯ Алена Валянцінаўна – начальнік эколага-асветніцкага цэнтра дзяржаўнай прыродаахоўнай установы «Нацыянальны парк «Прыпяцкі»;

ЗІНАВЕНКА Людміла Аляксееўна – работніца дзяржаўнай установы адукацыі «Рэчыцкая спецыяльная агульнаадукацыйная школа-інтэрнат для дзяцей з парушэннем слыху»;

ЗЫХ Кацярына Сяргееўна – работніца дзяржаўнай установы адукацыі «Нараўлянская дзіцячая школа мастацтваў»;

ІВАНЧЫКАВА Вольга Віктараўна – работніца кафэ «Новы востраў» Рагачоўскага філіяла Гомельскага абласнога спажывецкага таварыства;

КАВАЛЬКОВА Яўгенія Яўгеньеўна – тынкоўшчык будаўнічага ўнітарнага прадпрыемства «Жлобінметалургбуд»;

КАЮКАЛА Настасся Уладзіміраўна – прадавец прыватнага гандлёвага ўнітарнага прадпрыемства «Пашук-гандаль», г. Петрыкаў;

КЛІМЯНКОВА Марыя Уладзіміраўна – санітарка ўстановы «Хальчанскі псіханеўралагічны дом-інтэрнат для састарэлых і інвалідаў»;

КУКАНБЕКАВА Надзея Пятроўна – хатняя гаспадыня, г. Мазыр;

КУЛЯВЕЦ Наталля Вячаславаўна – аператар дыспетчарскага руху і пагрузачна-разгрузачных работ філіяла «Аўтобусны парк № 2» ААТ «Гомельаблаўтатранс»;

ЛІНКЕВІЧ Людміла Мікалаеўна – палявод ААТ «Зорка Палесся» Лельчыцкага раёна;

ЛУКІНА Вікторыя Віктараўна – медыцынская сястра агульнай практыкі дзяржаўнай установы аховы здароўя «Гомельская цэнтральная гарадская клінічная паліклініка»;

ЛУК'ЯНЕЦ Таццяна Мікалаеўна – хатняя гаспадыня, в. Нараўчызна Мазырскага раёна;

МАКАРЭВІЧ Марыя Валер'еўна – жывёлавод ААТ «Радзіма» Калінкавіцкага раёна;

МАЦКАЯ Лідзія Мікалаеўна – лабарант установы адукацыі «Гомельскае дзяржаўнае вучылішча алімпійскага резерву»;

МАЦЮШКІНА Ала Мікалаеўна – хатняя гаспадыня, Навабеліцкі раён г. Гомеля;

МЕЛЬНІКАВА Наталля Пятроўна – работніца дзяржаўнай установы адукацыі «Махнавіцкі яслі-сад Мазырскага раёна»;

МІШКЕВІЧ Марына Віктараўна – юрысконсульт ААТ «Майсееўка» Акцябрскага раёна;

НОНЕНМАХЕР Таццяна Уладзіміраўна – жывёлавод КСУП «Слабадское імя Леніна», Мазырскі раён;

ПЕРЖАНІЦА Наталля Уладзіміраўна – настаўніца дзяржаўнай установы адукацыі «Лельчіцкая раённая гімназія»;

ПІСЧЫК Галіна Генадзьеўна – хатняя гапсадыня, г. Светлагорск;

ПРОТАС Людміла Пятроўна – санітарка ўстановы аховы здароўя «Мазырская гарадская бальніца»;

ПРЫМАЧЭНКА Марына Уладзіміраўна – работніца дзяржаўнай установы адукацыі «Шыіцкі дзіцячы сад – сярэдняя школа» Калінкавіцкага раёна;

РАМАНЧУК Алена Іванаўна – хатняя гаспадыня, а/г Меркулавічы Чачэрскага раёна;

САВІЦКАЯ Анастасія Дзмітрыеўна – аператар машыннага даення ААТ «Каплічы» Калінкавіцкага раёна;

САЛАВЕЙ Алена Іванаўна – інжынер-тэхнолаг філіяла «Тураўскі кансервавы камбінат» ААТ «Тураўшчына», Жыткавіцкі раён;

СІНЮКОВА Людміла Анатольеўна – работніца камбіната школьнага харчавання ўстановы адукацыі «Беларускі дзяржаўны ўніверсітэт транспарту»;

СЛЕСАРАВА Дзіна Уладзіміраўна – настаўніца дзяржаўнай установы адукацыі «Бацвінаўская базавая школа Чачэрскага раёна»;

СУЛІМА Таццяна Сцяпанаўна – хатняя гаспадыня, г. Калінкавічы;

ФЕДАРЭНКА Алена Анатольеўна – жывёлавод КСУП «Эксперыментальная база «Крынічная», Мазырскі раён;

ЦЕЛЯПУН Людміла Валер'еўна – хатняя гаспадыня, г. Петрыкаў;

ШАЎЧУК Вольга Мікалаеўна – тынкоўшчык ААТ «СГЦ «Зарэчча» Рагачоўскага раёна;

ШАШОЛКА Юлія Юр'еўна – балансіроўшчык дэталей і вузлоў ААТ «Амкадор-Белвар»;

ЯРМОЛЬЧЫК Марына Іванаўна – работніца Ленінскай участковай бальніцы ўстановы аховы здароўя «Жыткавіцкая ЦРБ».

* * *

Ганаровай граматай Савета Міністраў Рэспублікі Беларусь узнагароджаны:

за шматгадовую плённую працу ў органах дзяржаўнага кіравання, высокі прафесіяналізм, значны асабісты ўклад у рэалізацыю дзяржаўнай палітыкі ў сферы занятасці насельніцтва КЛЮЧЫНСКІ Аляксандр Паўлавіч – начальнік упраўлення па працы, занятасці і сацыяльнай абароне Гомельскага гарвыканкама.

Общество
водители.jpg
Белоруснефть обучение.jpg
Сайт морозовичи-агро2.jpg
речицанефть 17.01.22.jpg
доброном_красный2.jpg
0 Обсуждение Комментировать

434х764 ГП.png