Настройки шрифта
По умолчаниюArialTimes New Roman
Межбуквенное расстояние
По умолчаниюБольшоеОгромное
Вверх



Высокіх узнагарод удастоены жыхары Гомельшчыны

783 0 16:02 / 09.06.2023

За ўзорнае выкананне службовых абавязкаў Указам Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь узнагароджаны:

медалём «За бездакорную службу» ІІ ступені: 

ДРАБЫШЭЎСКІ Уладзімір Іванавіч – старшы інструктар па ваджэнні пажарнай машыны пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 пажарнага аварыйна-выратавальнага атрада № 3 Рэчыцкага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы «Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь», старшы прапаршчык унутранай службы; 

ЛАШКЕВІЧ Дзмітрый Яўгенавіч – намеснік начальніка Кармянскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы «Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь», маёр унутранай службы;

медалём «За бездакорную службу» ІІІ ступені: АНДРЭЙЧЫКАЎ Андрэй Юр’евіч – майстар-выратавальнік пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 3 Гомельскага гарадскога аддзела па надзвычайных сітуацыях установы «Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь», прапаршчык унутранай службы; 

БАНДАРЭНКА Мікалай Сяргеевіч – старшы інструктар-выратавальнік пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 4 Мазырскага гаррайаддзела па надзвычайных сітуацыях установы «Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь», старшы прапаршчык унутранай службы; 

ВАЛАЧКОЎ Дзяніс Мікалаевіч – вадзіцель транспартна-гаспадарчай часці вытворча-тэхнічнага цэнтра ўстановы «Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь», прапаршчык унутранай службы; 

ГАЎРЫЛЬКОЎ Дзяніс Аляксандравіч – намеснік начальніка пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 3 пажарнага аварыйна-выратавальнага атрада № 3 Рэчыцкага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы «Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь», маёр унутранай службы; 

ГРУЗДЗЕЎ Мікалай Віктаравіч – старшы інструктар-вадзіцель транспартна-гаспадарчай часці вытворча-тэхнічнага цэнтра ўстановы «Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь», старшы прапаршчык унутранай службы; 

ГУРСКІ Сяргей Уладзіміравіч – начальнік дзяжурнай змены пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Жыткавіцкага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы «Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь», старшы лейтэнант унутранай службы; 

ДОШЧЫЧ Дзяніс Васільевіч – першы намеснік начальніка Ельскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы «Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь», маёр унутранай службы; 

ДРОБУШ Аляксандр Мікалаевіч – майстар-выратавальнік аддзялення хімічнай і радыяцыйнай абароны пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Мазырскага гаррайаддзела па надзвычайных сітуацыях установы «Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь», старшы прапаршчык унутранай службы; 

ЖУРА Віталій Аляксандравіч – начальнік пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 3 Рэчыцкага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы «Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь», маёр унутранай службы; 

КАВАЛЕНКА Дзяніс Міхайлавіч – старшы інструктар-выратавальнік пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 3 Светлагорскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы «Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь», прапаршчык унутранай службы; 

КАЛЬКО Васілій Аляксеевіч – старшы інжынер аддзела нагляду і прафілактыкі ўстановы «Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь», маёр унутранай службы; 

КАЛЯДА Сяргей Рыгоравіч – вадзіцель пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Жлобінскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы «Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь», прапаршчык унутранай службы; 

КОРЖ Сяргей Станіслававіч – начальнік дзяжурнай змены пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 4 Светлагорскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы «Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь», капітан унутранай службы; 

КІЛІОГЛАЎ Пётр Пятровіч – майстар-выратавальнік пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Рагачоўскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы «Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь», прапаршчык унутранай службы; 

КРАЧКОЎ Міхаіл Генадзьевіч – майстар-выратавальнік службы пошукава-выратавальных работ і пажаратушэння пажарнага аварыйна-выратавальнага атрада ўстановы «Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь», прапаршчык унутранай службы; 

МАРТЫНАЎ Уладзіслаў Паўлавіч – начальнік сектара нагляду і прафілактыкі Гомельскага гарадскога аддзела па надзвычайных сітуацыях установы «Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь», маёр унутранай службы; 

МІСАЧЭНКА Вольга Аляксандраўна – дыспетчар дзяжурнай змены цэнтра аператыўнага кіравання ўстановы «Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь», старшы прапаршчык унутранай службы; 

МІХАРАЎ Андрэй Мікалаевіч – начальнік пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 9 Гомельскага гарадскога аддзела па надзвычайных сітуацыях установы «Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь», маёр унутранай службы; 

ПАПРУГА Міхаіл Мікалаевіч – старшы інструктар па ваджэнні пажарнай машыны пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Жлобінскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы «Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь», старшы прапаршчык унутранай службы; 

ПРАХАРЭНКА Юрый Мікалаевіч – старшы вадзіцель пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 4 Светлагорскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы «Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь», старшы прапаршчык унутранай службы; 

СТАХОЎСКІ Арцём Леанідавіч – старшы інструктар-выратавальнік пажарнага аварыйна-выратавальнага паста № 12 Гомельскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы «Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь», прапаршчык унутранай службы; 

СЯНЬКО Сяргей Аляксандравіч – старшы інструктар-выратавальнік пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 3 Светлагорскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы «Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь», прапаршчык унутранай службы; 

ЧЫРУН Сяргей Алегавіч – старшы інструктар-выратавальнік пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 2 пажарнага аварыйна-выратавальнага атрада № 4 Мазырскага гаррайаддзела па надзвычайных сітуацыях установы «Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь», старшы прапаршчык унутранай службы; 

ШЧАРБАКОЎ Яўгеній Аляксандравіч – начальнік сектара нагляду і прафілактыкі Рэчыцкага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы «Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь», капітан унутранай службы.

Общество


морозовичи.jpg
Belorusneft_14_04.jpg
0 Обсуждение Комментировать